Zespół

lek. med. Beata Sadowska

Specjalista chorób wewnętrznych i alergologii

Godziny przyjęć

Przychodnia Alergologii i Pneumonologii

Poniedziałek

15:00 - 18:00

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych i z alergologii. Specjalizacje z alergologii uzyskanała w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Jest autorem prac naukowych z zakresu alergologii publikowanych w Alergoprofil i współautorem prac naukowych o tematyce kardiologicznej publikowanych w International Journal of Cardiology, European Journal of Heart Failure, European Heart Journal.  Należy do Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

W swojej pracy kieruje się indywidualnym podejście opierającym się na wypracowaniu z pacjentem hipoalergicznego otoczenia, w zależności od typu alergii.  Pomoże w doborze kosmetyków, w tym makijażu lub środków czystości. W kręgu zainteresowania naukowego znajduje się wpływ dodatków do żywności na schorzenia alergologiczne. Regularnie pogłębia wiedzę w oparciu o najnowsze piśmiennictwo oraz uczestniczy w konferencjach i zjazdach dedykowanych szeroko rozumianym schorzeniom alergologicznym.

Wolny czas lubi spędzać w zaciszu domowym z rodziną, nie stroni od dobrego filmu, koncertu, jeździ na nartach oraz gra w tenisa. Pasjonatka zdrowej kuchni.